#Rolnictwo

Produkty do stabilizacji i zabezpieczania skarp, nasypów i wykopów

Skuteczne zabezpieczenie nasypów i skarp oraz wykopów to istotna kwestia w czasie wykonywania robót ziemnych w rolnictwie. Sprawdź, jakie materiały możesz w tym celu wykorzystywać. W Natan Plast znajdziesz niezbędne ekokraty, które bardzo dobrze zabezpieczają ziemię przed osuwiskami i zwiększają bezpieczeństwo użytkowników

Dlaczego tak ważne jest zabezpieczenie skarp, nasypów i wykopów?

Podczas prac ziemnych i realizacji poszczególnych inwestycji w terenie, zabezpieczenie gruntu przed erozją lub obsypywaniem się na skutek nagłych warunków pogodowych, jest niezwykle ważną czynnością. W wielu przypadkach w takich miejscach nie da się zastosować, np. ciężkiego sprzętu co wyklucza użycie masywnych lub wielkogabarytowych produktów. I właśnie dlatego w Natan Plast zdecydowaliśmy się stworzyć serię produktów, które można dopasować choćby do stopnia używalności lub finalnego obciążenia.

Ekokraty, o których mowa, perfekcyjnie sprawdzają się w czasie chronienia skarp, nasypów i wykopów. Są łatwe w zastosowaniu, można je dzielić na mniejsze partie, by przenoszenie produktów było mniejszym wyzwaniem oraz skutecznie eliminują zagrożenie, zabezpieczając ziemię przed obsuwaniem się.

Czym zabezpieczyć grunt wokół stawu?

Kwestia bezpieczeństwa, np. przy stawach łowieckich lub zbiornikach retencyjnych jest kluczowa. Inwestor jest zobligowany do zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, by w przyszłości w danym miejscu zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych wypadków. W takich przypadkach skutecznym rozwiązaniem są ekokraty. Model H30 po uzupełnieniu kruszywem lub obsianiu trawą będzie dobrze ochraniał brzegi stawów oraz rowów melioracyjnych.

W jaki sposób ekokraty chronią ziemię przed samoczynnym osuwaniem się?

Funkcją ekokrat po prawidłowym montażu jest stworzenie mocnej bariery przed osuwaniem się większej ilość ziemie z powodu, np. erozji. Ułożenie produktu wraz z zastosowaniem odpowiednich towarów montażowych sprawia, że nasyp jest zabezpieczony przed samoczynną degradacją. Ekokraty tworzą zatem skuteczną ochronę i stabilizują ziemię, sprawiając, że pozostaje ona na swoim miejscu nawet podczas intensywnego użytkowania.

Zobacz polecane produkty dla budowy miejsc postojowych

Strefa architekta

Brzegi i nasypy stawów

Tu można pobrać konieczne pliki do projektowania, ułatwiające przygotowanie dokumentacji technicznej.

Zobacz także pozostałe zastosowania produktów do domu i ogrodzie

#Dom i ogród

Podjazdy do garaży i miejsca postojowe

Solidne i sprawdzone materiały na budowę podjazdu i miejsc postojowych

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Ścieżki ogrodowe i opaski wokół domu

Opaski wokół domu i zielone place, które skutecznie wspierają naturalne procesy zachodzące w przyrodzie.

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Zielone place i nawierzchnie trawiaste

Zielone i estetyczne rozwiązania dla nawierzchni z ekokrat

Zobacz więcej