Zielone Budownictwo

Poznaj zalety nawierzchni przepuszczalnych

Nawierzchnie przepuszczalne w zielonym budownictwie

Świat ewoluuje, a budownictwo razem z nim. Standardy ulegają przekształceniu i nie ma już takiego przyzwolenia na stare i niesprzyjające naturze rozwiązania. Świadomość ludzi rośnie. Mimo że wciąż chcemy żyć wygodnie, staramy się dbać o to, by życie odbywało się w poszanowaniu planety. Sprawdź, jak w nowe zasady gry, wpisują się nawierzchnie przepuszczalne, które są wykorzystywane w zielonym budownictwie.

Poznaj zalety nawierzchni przepuszczalnych w zielonym budownictwie. Wykorzystaj towary, które powstają z myślą o jakości otaczającej nas przyrody.

Co warto wiedzieć o nawierzchniach przepuszczalnych?

Nawierzchnie przepuszczalne zyskują swoją popularność ze względu na wysoką funkcjonalność. Wykonując projekt ogrodu, autostrady lub placu przed firmą, w ostatnich latach największym dylematem był wybór koloru kostki polbrukowej. Dziś, świadomi klienci inwestują w nawierzchnię przepuszczalną, która parametrami jest dopasowana do obciążenia aut, korzystających z placu. Dzięki temu, że można je dopasować do indywidualnych preferencji, efekt jest nie tylko estetyczny, ale też trwały i co najważniejsze — ekologiczny.

Ekokraty drogowe, parkingowe oraz trawnikowe umożliwiają skuteczne utwardzenie powierzchni o dowolnym metrażu, oraz świetnie zabezpieczają ziemię nawet na stromych zboczach. Takie rozwiązanie spełnia współczesne normy i nie ogranicza wchłaniania wody opadowej przez grunt.

Dlaczego w Natan Plast postawiliśmy na ekologiczne rozwiązania?

W Natan Plast od początku istnienia wiemy, jak ważna jest proekologiczna postawa współczesnych ludzi. Zwracamy uwagę na segregację odpadów, wybieramy rozsądnie, rezygnując z bezsensownego produkowania śmieci. Gdy pojawił się pomysł firmy produkcyjnej, wiedzieliśmy, że będziemy wykorzystywać procesy recyklingowe. I się udało. Dziś wszystkie nasze produkty są tworzone z odpadów po konsumenckich. Na szczęście, chroniąc Ziemię, możemy wybierać pełnowartościowe towary, gwarantując sobie i klientom estetyczny efekt końcowy. Połączenie tych dwóch aspektów sprawiło, że popularność naszych produktów rośnie, co nas bardzo cieszy. Wraz z rosnącymi słupkami sprzedaży w naszej firmie, rośnie bowiem świadomość współczesnych ludzi.

Co można zyskać, zamieniając beton na nawierzchnie przepuszczalne?

Stosując nawierzchnie przepuszczalne w budownictwie oraz w ogrodnictwie możesz cieszyć się utwardzonym parkingiem, pięknym trawnikiem lub idealnie zabezpieczoną ziemią na stromych zboczach wzdłuż autostrad. A więc, decydując się na zastosowanie nawierzchni przepuszczalnych, wyprodukowanych przez markę Natan Plast, otrzymujesz:

  • trwałe rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb,
  • utwardzony teren, który bardzo dobrze wchłania nadmiar wody opadowej do gruntu,
  • zmniejszasz wysokość rocznych podatków, ponieważ Twój trawnik i parking nie podlegają dodatkowym opłatom jak place polbrukowe i betonowe,
  • estetyczny efekt, który nie ogranicza Cię w sposobie wykończenia powierzchni: możesz zasiać w ekokratach trawę lub wypełnić przestrzenie kamieniami.

Dobry wybór, to świadomy wybór.

Zamieniając klasyczne rozwiązania, na ekologiczne kraty parkingowe, podwórkowe oraz trawnikowe otrzymujesz efekt, który sprzyja Ziemi. Ponadto przyczyniasz się do zmniejszania ilości śmieci na planecie.

Ekologiczna wizja przyszłości w Natan Plast

Galopująca gospodarka wydaje się nie mieć żadnych hamulców. Wciąż niewiele firm w sektorze produkcyjnym zwraca uwagę na to, by podejmowane działa były proekologiczne. Skutkiem takiego trendu jest między innymi niska jakość powietrza, wciąż rosnące góry śmieci, a także mikroplastik w morzach i oceanach. W Natan Plast skupiamy się na ekologicznych trendach. Stawiamy na świadomą ekologię, by warunki życia na Ziemi przestały się pogarszać. Poznaj naszą ekologiczną wizję przyszłości.

Czas podjąć skuteczne działa proekologiczne na szeroką skalę. Oto ekologiczna wizja przyszłości Natan Plastu.

Czym może być ekologiczna wizja przyszłości?

Zarządzając wszystkimi komórkami firmy, na przełomie wielu lat widzimy, jak zmieniają się trendy sprzedażowe i jak rośnie świadomość polskich konsumentów. To, co jeszcze dwie dekady wcześniej było uważane za totalną abstrakcję, już dziś przez wielu jest traktowane z absolutną powagą. Wraz z rozwojem przemysłowym i społecznym ewoluują myśli, zwyczaje oraz działania jednostki. Ekologiczna wizja przyszłości to wspólne budowanie świata, który wyklucza podmioty autodestrukcyjne w aspekcie globalnym. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Przy zaangażowaniu odpowiedniej liczby ludzi, firm, organizacji możemy dokonać przełomowej zmiany, by chronić naturalne zasoby planety.

W jaki sposób realizujemy ekologiczny trend w Natan Plaście?

Nasza firma już od wielu lat stara się wspierać działania proekologiczne, by hamować nieodwracalne skutki związane z destrukcją planety. Na swoim koncie mamy między innymi korzystanie z energooszczędnych maszyn na halach produkcyjnych, wykorzystywanie niskoemisyjnych sposobów ogrzewania budynków, oszczędność wody oraz segregacja odpadów. Jednak jako firma, możemy iść o krok dalej. I idziemy. Każdego roku przetwarzamy ponad 6000 ton odpadów po konsumenckich, a ta liczba z roku na rok sukcesywnie wzrasta. W praktyce oznacza to, że odpady recyklingowe, które mogłyby trafić na wysypisko śmieci i rozkładać się tam setki lat, przetwarzamy w procesach produkcyjnych w pełnowartościowe, trwałe produkty, które gwarantują estetyczny efekt. Do tego, nasza oferta jest stworzona z produktów, które umożliwiają swobodne przepuszczanie wód opadowych do gruntu. A więc stanowią trafny zamiennik materiałów budowlanych, np. z betonu.

Co możesz zrobić, by wspierać nasze działania w budowaniu ekologicznej wizji przyszłości?

Jeśli jesteś projektantem obiektów rekreacyjnych, terenów zielonych lub ogrodów, lub czuwasz nad wytycznymi podczas budowy dróg, propaguj poszerzanie świadomości wśród swoich partnerów biznesowych i klientów. Materiały budowlane i ogrodnicze, które powstają z odpadów recyklingowych, skutecznie redukują obszary przeznaczone na wysypiska śmieci. Jak z pewnością wiesz, tworzywa sztuczne zalicza się do tych materiałów, które rozkładają się najdłużej. A zwiększając sprzedaż ekokrat, obrzeży ogrodowych, czy też kotw mocujących skutecznie redukujemy liczbę odpadów po konsumenckich.

 

 

Odzyskujemy to, co inni spisują na straty

Każdego roku przetwarzamy setki ton odpadów z tworzyw sztucznych, aby wróciły do obiegu i ponownie mogły Ci służyć.

Poznaj nasze produkty