Zrównoważony rozwój

Nasze cele dla zrównoważonego rozwoju

W naszej firmie zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii działania. Dążymy do tworzenia wartości w sposób odpowiedzialny, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń.

Nasze podejście opiera się na kilku fundamentalnych zasadach:

  1. Wykorzystanie surowców pochodzących z recyklingu: Jesteśmy dumni z tego, że nasze produkty powstają w dużej mierze z materiałów recyklingowych. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy zużycie surowców naturalnych, ale również przyczyniamy się do redukcji odpadów.
  2. Energooszczędne technologie: Inwestujemy w najnowocześniejsze, energooszczędne maszyny, które minimalizują zużycie energii i wspierają nas w osiągnięciu celów związanych z efektywnością energetyczną.
  3. Redukcja emisji CO2: Aktywnie pracujemy nad obniżeniem naszego śladu węglowego poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i wykorzystanie ekologicznych źródeł energii. Dzięki tym działaniom redukujemy emisję dwutlenku węgla, przyczyniając się do walki ze zmianami klimatycznymi.
  4. Zmniejszanie ilości odpadów: Nasza polityka zarządzania odpadami skupia się na ich minimalizacji oraz odpowiednim przetwarzaniu, co pozwala nam na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Dodatkowo, angażujemy się w edukację ekologiczną naszych pracowników i społeczności lokalnych, promując odpowiedzialne postawy i zachowania. Nasze cele na przyszłość obejmują dalsze inwestycje w innowacje ekologiczne, zwiększenie udziału surowców odnawialnych w produkcji oraz osiągnięcie neutralności węglowej.

Nasza firma zobowiązuje się do ciągłego doskonalenia i wyznaczania nowych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju, z myślą o przyszłych pokoleniach i dobrostanie naszej planety.

Zrównoważony rozwój

Dajemy drugi oddech planecie

Jednak recykling to tylko jeden z elementów “szerszego planu”.
Oprócz tego, podejmujemy szereg innych działań, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Są to m.in.:

  • Ograniczanie emisji CO2.
  • Ograniczanie odpadów i dążenie do produkcji w obiegu zamkniętym.
  • Ochrona gruntów, wód, roślin i zwierząt.

Rola surowców wtórnych w zrównoważonej produkcji

Wykorzystanie surowców wtórnych w procesach produkcyjnych wymaga większego wysiłku, niż bazowanie na gotowych rozwiązaniach. Mimo wszystko, myśląc o aktualnym stanie kuli ziemskiej, warto podjąć wysiłek i wykorzystać odpady po konsumenckie, by zmniejszać ich ilość na wysypiskach śmieci. Poznaj rolę surowców wtórnych w produkcji Natan Plast. Sprawdź, dlaczego od początku stawiamy właśnie na taki rodzaj produkcji.

Realnie wpływamy na jakość środowiska poprzez świadome dysponowanie surowcami. Poznaj rolę surowców wtórnych w zróżnicowanej produkcji.

Dlaczego w Natan Plast stawiamy na zrównoważony rozwój?

Zrównoważony rozwój może skutecznie łączyć przetwórstwo odpadów po konsumenckich z estetycznym aspektem realizowanych projektów. Już nie raz udowodniliśmy, że wykorzystując proponowane przez nas rozwiązania Twoje podwórko, plac firmowy lub teren wokół autostrady mogą wyglądać estetycznie i nie stracą pożądanej funkcjonalności. Bez wątpienia zrównoważony rozwój to jeden z tych sukcesów naszej firmy, który cieszy najbardziej.

 

Jeśli szukasz partnera, który będzie wspierał Twoje działania, dbając o przyszłość naszej planety, to w Natan Plast czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami. Łącząc siły w aspekcie ochrony naturalnych zasobów — możemy więcej.

Czym są surowce wtórne?

W świecie, w którym tyle się słyszy o segregacji odpadów oraz podziale śmieci po konsumenckich na te, które nadają się do recyklingu i na te, które nie sprawdzą się w ponownym przetwórstwie, mało kto sprawdza, co w rzeczywistości trafia na linię produkcyjną ponownie. W Natan Plast, wiemy, jak ważna jest ochrona Ziemi jako planety przed śmieciową zagładą, dlatego zdecydowaliśmy się zadbać o to, by odpady skutecznie wykorzystywać.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że statystyczny Kowalski mieszkający w Polsce produkuje w ciągu 12 miesięcy ok. 355 kg śmieci. Warto w tym miejscu wspomnieć, że taki wynik, to mniej niż średnia unijna. Na szczęście, część tych śmieci zalicza się do surowców wtórnych, co oznacza, że firmy takie jak nasza, przetwarzają je w procesach produkcyjnych. A więc ze śmieci powstają zupełnie nowe, pełnowartościowe produkty, które można wprowadzić ponownie na rynek.

Nasz wkład w zrównoważony rozwój: balans produkcji z ochroną środowiska

Słowo rozwój we współczesnym świecie ma nieograniczoną moc. Wyprodukować można niemal wszystko, a wybrać możemy np. technologię lub zastosowane półprodukty. Domeną obecnych czasów nie jest zatem brak czegokolwiek, a próba zachowania balansu pomiędzy wdrażanymi procesami produkcyjnymi a stratami naturalnych zasobów. Poznaj wkład Natan Plastu w zrównoważony rozwój.  Sprawdź, dlaczego w Natan Plast zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój. Stawiamy na balans procesów produkcyjnych i ochrony naturalnych zasobów.

Na czym polega zrównoważony rozwój w kontekście kondycji planety?

Realizacja własnych marzeń dotyczących firmy nie zawsze jest prosta. Mimo że na rynku mamy wachlarz możliwości związanych z technologią, doborem surowców oraz mnóstwem innych, ważnych udogodnień, zrównoważony rozwój w wielu sektorach produkcyjnych jest wciąż prawdziwym wyzwaniem. Zrównoważony rozwój polega bowiem na optymalizacji podejmowanych działań w taki sposób, by straty równoważyły się z zyskami. Oczywiście mowa tutaj o tym, co możemy jako ludzkość zyskać dzięki naszym, a co możemy stracić.

Dlaczego zrównoważony rozwój w Natan Plast jest na 1 miejscu?

Zależy nam na tym, by kolejne pokolenia miały dobre warunki do życia na Ziemi. Odpowiedzialne decyzje i zrównoważony rozwój przyczyniają się do ograniczenia skutków efektu cieplarnianego, a to jeden z głównych czynników gwałtownych zmian klimatycznych na świecie. Wielu z nas doświadczyło w ostatnich latach dyskomfortu, strachu lub życiowych dramatów z powodu suszy, powodzi błyskawicznych, czy też innych anomalii pogodowych. Podejmując świadome i przemyślane decyzje, możemy zminimalizować ilość takich doświadczeń.

Wierzymy, że działając razem uda nam się zachować czyste oceany i piękne tereny zielone, by środowisko naturalne funkcjonowało w niezakłóconej formie. Natan Plast każdego dnia dokłada swoją cegiełkę, w budowie nowego, ekologicznego świata.

Odzyskujemy to, co inni spisują na straty

Każdego roku przetwarzamy setki ton odpadów z tworzyw sztucznych, aby wróciły do obiegu i ponownie mogły Ci służyć.

Poznaj nasze produkty