Środowisko naturalne

Produkcja z surowców wtórnych — nasz wkład w naturalne środowisko

Planeta Ziemia zasypywana jest śmieciami z tworzyw sztucznych, których rozkład trwa setki lat. Zamiast nadużywać przywileje człowieka i czerpać z naturalnych zasobów, warto skupić się na zrównoważonych procesach, które realnie wpływają na zmniejszenie już wytworzonych śmieci. Wykorzystanie surowców wtórnych to klucz dolepszego jutra dla całej ludzkości. Sprawdź nasz przepis na lepsze jutro.

Wybieraj produkty, które wspierają planetę. Nasza firma wykorzystuje surowce wtórne w procesach produkcyjnych. To nasz wkład w naturalne środowisko.

Produkcja śmieci a ich przetwórstwo — czy to w ogóle możliwe?

Potrzeby współczesnych ludzi z roku na rok wciąż rosną. Firmy prześcigają się tworzeniu co rusz nowych towarów, których celem najczęściej poprawa jakości życia człowieka. Z pewnością nie raz, Ty również miałeś wrażenie, że ludzie wymyślili już chyba wszystko. Bolączką współczesnej cywilizacji nie jest więc zatem brak towarów, a wręcz przeciwnie — ich nadmiar. Góry śmieci, zajmują coraz większe obszary, a rozpoczęte procesy produkcyjne trudno jest zatrzymać.

W Natan Plast już na starcie, postanowiliśmy, że w produkcji będziemy wykorzystywać surowce wtórne, by ulżyć planecie. Zarówno asortyment budowlany, jak i asortyment ogrodniczy powstaje zgodnie z zasadami ekologii. Dbamy o naturalne środowisko, a jednocześnie zwracamy uwagę na estetykę realizowanych projektów — jest ona bardzo ważna dla współczesnych ludzi. Tworząc nasze produkty, skutecznie łączymy zatem funkcjonalność, trwałość i ochronę środowiska.

W jaki sposób nasza firma wykorzystuje surowce wtórne w procesach produkcyjnych?

Dzięki licznym testom oraz kontrolom wewnętrznym dziś nie mamy wątpliwości, że wdrażanie wszystkich koncepcji ma najwyższą jakość, mimo tego, że stosujemy w każdym procesie odpady po konsumenckie. W ten sposób skutecznie przyczyniamy się do proekologicznych trendów — zmniejszamy ilość odpadów na wysypiskach śmieci.

Zarówno w procesach produkcyjnych, których celem jest powstawanie ekokrat z tworzywa sztucznego, jak i obrzeży ogrodowych, stawiamy na ekologiczne, zielone i nowoczesne nawierzchnie wokół domu, firmy lub infrastruktury drogowej. W tym celu zainwestowaliśmy w maszyny energooszczędne, by zminimalizować zapotrzebowanie na energię elektryczną, która również ma wpływ na degradację środowiska. Rocznie na terenie naszych zakładów produkcyjnych zużywamy ponad 6000 ton surowców wtórnych, którym dajemy nowe życie.

Naszym celem jest przemyślana produkcja i zwiększanie świadomości u konsumentów. Potwierdzeniem naszych działań jest między innymi certyfikat EPD.

Zalety wykorzystywania surowców wtórnych z tworzyw sztucznych

Dzięki produkcji, w której w stu procentach wykorzystywane są surowce wtórne pochodzące z recyklingu, mamy wpływ na poniższe kwestie:

  • regularne zmniejszanie ilości śmieci na planecie,
  • zwiększanie świadomości konsumentów,
  • oszczędzamy naturalne zasoby planety,
  • wydłużamy czas, w którym ludzie mają odpowiednie warunki do życia, realnie wpływając na zmniejszenie efektu cieplarnianego.

Wspólnie możemy więcej — łączmy siły w ochronie środowiska

Łącząc siły, budując nową świadomość i rozsądnie zarządzając naturalnymi zasobami, możemy odmienić los naszej planety, a w efekcie zminimalizować ryzyko śmieciowej zagłady. To misja, której nie da się wykonać w pojedynkę. Z poziomu lokalnego, możemy przejść do poziomu krajowego, by w kolejnych dziesięcioleciach już na poziomie świata, przetwórstwo surowców wtórnych wciąż rosło.

Życie to suma decyzji, które podejmujemy i doświadczeń, które przeżywamy. Jeśli połączymy siły, mamy szanse przekazać kolejnym pokoleniom planetę, w której nadal ludzie mogą żyć bez zagrożeń w poczuciu bezpieczeństwa. W Natan Plast wiemy, że warto podjąć ryzyko — my już kroczymy tą drogą.

Odzyskujemy to, co inni spisują na straty

Każdego roku przetwarzamy setki ton odpadów z tworzyw sztucznych, aby wróciły do obiegu i ponownie mogły Ci służyć.

Poznaj nasze produkty