#Rolnictwo

Materiały do budowy wybiegów dla zwierząt

Zastanawiasz się, czym wyłożyć wybieg dla psa lub kojec? Skorzystaj z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. Materiały do budowy wybiegu dla zwierząt domowych i hodowlanych znajdziesz w ofercie Natan Plastu. Swoim klientom proponujemy trwałe i proste w użyciu ekokraty. Poznaj ich zalety i podejmij świadomą decyzję zakupową.

Czym wyłożyć wybieg dla koni? Najlepsze materiały.

Stworzenie funkcjonalnego wybiegu dla zwierząt to z pewnością nie lada wyzwanie. W zależności od gatunku zwierząt hodowlanych bez wątpienia będzie wyglądał on nieco inaczej. Na rynku są dostępne różne materiały do budowy wybiegów dla zwierząt. Często właściwości poszczególnych produktów są skrajnie różne. A w przypadku zwierząt kierować się powinniśmy zawsze ogólnym dobrobytem podopiecznych, a także dobrą praktyką hodowcy.

Najważniejsze, w kwestii budowy wybiegu jest zatem dopasowanie rodzaju podłoża do potrzeb zwierzęcia. Znaczenie tutaj będzie miał na przykład rodzaj gruntu, sposób utwardzenia lub stopień twardości podłoża.

Cechy charakterystyczne odpowiedniej nawierzchni w wybiegu dla zwierząt

Przygotowując wybieg dla zwierząt, warto wykorzystać naturalne materiały, które po odpowiednim zabezpieczeniu będą służyły zwierzętom przez długie lata. Stabilizatory gruntu w postaci ekokrat, które sprawdzą się zarówno w budowie kojców dla psa, jak i w wybiegach dla większych zwierząt, można uzupełnić kruszywem lub ziemią. Taka opcja sprawia, że podłoże na wybiegu będzie naturalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Decydując się na zastosowanie ekokrat, warto wiedzieć, że umożliwiają one swobodne przepuszczanie wody opadowej do gruntu. Wybierając opcję z uzupełnieniem wybiegu kruszywem, można więc swobodnie przeprowadzić dezynfekcje przy użyciu ekologicznych środków i wody.

A więc dobra nawierzchnia umożliwia swobodne poruszanie się po wybiegu zwierzętom oraz pozwala na sprzątanie przestrzeni, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co czyni ekokraty najlepszym materiałem do budowy wybiegów dla zwierząt?

Ekokraty stworzone w firmie Natan Plast to produkty, które w stu procentach powstają z odpadów po konsumpcyjnych. Ponadto są trwałe, mocne i skutecznie umożliwiają stabilizowanie gruntu nawet na pochyłych płaszczyznach. Wolne przestrzenie można uzupełnić kruszywem, żwirem lub zasiać trawą, co czyni je niezwykle funkcjonalnymi.

Zobacz polecane produkty dla budowy miejsc postojowych

Strefa architekta

Padoki i wybiegi dla zwierząt

Tu można pobrać konieczne pliki do projektowania, ułatwiające przygotowanie dokumentacji technicznej.

Zobacz także pozostałe zastosowania produktów.

#Dom i ogród

Podjazdy do garaży i miejsca postojowe

Solidne i sprawdzone materiały na budowę podjazdu i miejsc postojowych

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Ścieżki ogrodowe i opaski wokół domu

Opaski wokół domu i zielone place, które skutecznie wspierają naturalne procesy zachodzące w przyrodzie.

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Zielone place i nawierzchnie trawiaste

Zielone i estetyczne rozwiązania dla nawierzchni z ekokrat

Zobacz więcej