#Dom i ogród

Materiały na ścieżki ogrodowe, opaski wokół domu i zielone place

Już na etapie projektu, zapoznaj się z właściwościami sprawdzonych rozwiązań, które sprawią, że ścieżka ogrodowa, zielone place lub opaska wokół domu będą wypoziomowane, estetyczne i przepuszczające wody opadowe do gruntu. Poznaj materiały budowlane, które cieszą się świetną opinią i nie ingerują w naturalne zasoby środowiska. Wszystko, czego potrzebujesz znajduje się w Natan Plast.

Materiały na ścieżki ogrodowe — co wybrać?

Aby ogród wyglądał przytulnie, ale jednocześnie zieleń była łatwa i dostępna w pielęgnacji, warto już na etapie projektu zdecydować się na odpowiednie produkty. Współczesne ścieżki ogrodowe można z pewnością podzielić na takie, które są modne i zgodne z zasadami nowoczesnych zieleńców, i takie, które są ponadczasowe. Do tych pierwszych z pewnością zaliczamy w przydomowych przestrzeniach wszystko to, co zostało wykonane z betonu, z metalu i ma niezwykle minimalistyczny design. W przypadku ogrodów ponadczasowych inwestorzy decydują się na wykorzystanie naturalnych surowców, takich jak drewno, kamień. Cenią też naturalne trawniki, które dodają aranżacjom unikalnej elegancji.

Wśród popularnych materiałów, które są stosowane w budowie ścieżek ogrodowych, z pewnością warto wymienić kostki brukowe, kamienie naturalne, korę kamienną, czy też drewno.

Układanie opaski wokół domu — jakie materiały wykorzystać?

Podobnie jak w przypadku budowy ścieżek w ogrodzie, tak i przed ułożeniem opaski wokół domu, inwestorzy zastanawiają się, które rozwiązanie spełni ich oczekiwania pod względem wizualnym i praktycznym. W tym przypadku również mamy do wyboru materiały budowlane z betonu oraz produkty, które ułatwiają wykorzystywanie naturalnych surowców. W końcu o tym, czy opaska z polbruku, czy też z kruszywa usypanego na wypoziomowanym terenie, co jest ładniejsze, możesz zdecydować tylko Ty.

Zalety ekokrat w budowie zielonych skwerów, przydomowych opasek i ścieżek dla rowerów

Decydując się na zastosowanie ekokrat, dajesz naszej planecie szansę na to, by naturalne procesy w postaci wchłaniania się wody w glebę, nie były już zakłócane. Proponowane przez nas rozwiązania, to świetna alternatywa klasycznych produktów z betonu.

Ekokraty, to przede wszystkim:

  • prosty montaż,
  • redukcja góry śmieci z plastiku, dzięki wykorzystaniu odpadów po konsumenckich w procesach produkcyjnych,
  • estetyczny wygląd,
  • możliwość dowolnej aranżacji: z kruszywem, z korą, lub z zielonym trawnikiem,
  • konkurencyjna cena.

Zobacz polecane produkty dla budowy miejsc postojowych

Tu można pobrać konieczne pliki do projektowania, ułatwiające przygotowanie dokumentacji technicznej.

Zobacz także pozostałe zastosowania produktów do domu i ogrodzie

#Dom i ogród

Podjazdy do garaży i miejsca postojowe

Solidne i sprawdzone materiały na budowę podjazdu i miejsc postojowych

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Ścieżki ogrodowe i opaski wokół domu

Opaski wokół domu i zielone place, które skutecznie wspierają naturalne procesy zachodzące w przyrodzie.

Zobacz więcej

#Dom i ogród

Zielone place i nawierzchnie trawiaste

Zielone i estetyczne rozwiązania dla nawierzchni z ekokrat

Zobacz więcej