#Budownictwo

Produkty do budowy zielonych dachów ekstensywnych

Poznaj zalety i korzyści dla środowiska naturalnego, które płyną ze stosowania materiałów przeznaczonych do budowy zielonych dachów ekstensywnych. Czy wiesz, co kryje się pod tym pojęciem? Poznaj nasze wyroby i złóż zamówienie na wysokiej jakości materiały, które sprawią, że zielony dach będzie efektowny i trwały.

Czym są zielone dachy ekstensywne?

Zielony dach ekstensywny, czyli dach ekologiczny lub wegetacyjny, to rodzaj ogrodu z niską roślinnością, który jest usadowiony na dachu płaskim lub spadzistym w obiekcie budowlanym. Ten rodzaj zielonego dachu jest przestrzenią, na której rośnie niewymagająca, samowystarczalna roślinność. Najczęściej są to gatunki niskie, odporne na skrajne warunki atmosferyczne, które nie potrzebują najmniejszych działań pielęgnacyjnych.

Aby dach zielony mógł zostać wykonany, ważne są takie elementy jak konstrukcja oraz zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych. Do stworzenia bezpiecznego dachu ekologicznego zaleca się wykorzystywanie np. agrotkaniny oraz ekokrat przeznaczonych do lekkich obciążeń

Jakie są zalety zielonego dachu, który jest stworzony z materiałów do budowy od Natan Plast?

Wykonanie zielonych dachów ekstensywnych jest przewidywane już na etapie projektu. I to właśnie projektant dopasowuje odpowiednie materiały, biorąc pod uwagę kąt nachylenia połaci dachowych oraz rodzaj zastosowanej konstrukcji.

Decydując się na wykonanie zielonego dachu z firmą Natan Plast bez wątpienia mieszkańcy budynku mogą czuć się bezpiecznie. Odpowiednie zabezpieczenie niskiego usypu ziemi oraz zastosowanie ekokrat to klucz do tego, by całość była spójna i mogła w niedalekiej przyszłości efektownie się prezentować.

Sprawdź, co warto wiedzieć o naszej firmie i materiałach do budowy zielonych dachów

Marka Natan Plast powstała z miłości do planety Ziemi. I może brzmi to abstrakcyjnie, jednak ochrona naturalnych zasobów i przetwórstwo materiałów, które można poddać procesom recyklingowym, jest naszą misją. Dbamy o to, by góra śmieci relatywnie zmniejszała się. W ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do przedłużenia gatunku ludzkiego, ponieważ poprawiamy warunki życia tu na Ziemi.

W Natan Plast dbamy o to, by każdy produkt był mocny, estetycznie wykonany i umożliwiał realizację najbardziej wyrafinowanych projektów. Z nami bez trudu zbudujesz nawierzchnię przepuszczalną na dachu, na parkingu lub na placu manewrowym.

Zobacz polecane produkty dla budowy zielonych dachów ekstensywnych

Strefa architekta

Tu można pobrać konieczne pliki do projektowania, ułatwiające przygotowanie dokumentacji technicznej.

Zobacz także pozostałe zastosowania produktów w budownictwie

#Budownictwo

Drogi pożarowe w budownictwie mieszkaniowym

Z czego zbudować drogę dojazdową do domu lub firmy? Z jakich materiałów zbudować drogę pożarową? Poznaj ekokraty, które skutecznie utwardzają powierzchnię i nie blokują przepuszczania wód opadowych do gruntu. Oto zalety skutecznych rozwiązań od polskiego producenta, który stawia na recykling.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Parkingi i miejsca postojowe

Jak stworzyć przyjazny ludziom i naturze parking? Poznaj produkty do budowy parkingów i miejsc postojowych

Zobacz więcej

#Budownictwo

Pobocza dróg, nasypy i skarpy kolejowe

Zainwestuj w proekologiczne rozwiązania. Skorzystaj z produktów do budowy pobocza dróg, nasypów i skarp w Natan Plast.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Tymczasowe drogi i place budowy

Jak zbudować solidną drogę tymczasową? Z Natan Plast to proste! Poznaj produkty do budowy dróg i placów budowy.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Drogi dojazdowe i wewnętrzne place manewrowe

Budujesz drogi wewnętrzne, place manewrowe lub składowe? Poznaj zalety nawierzchni przepuszczalnych w postaci ekokrat

Zobacz więcej

#Budownictwo

Lądowiska dla samolotów i helikopterów

Poznaj produkty do budowy lądowisk dla helikopterów i samolotów.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Zielone dachy

Sprawdź, z czego zbudować można zielony dach. Poznaj materiały do budowy zielonych dachów ekstensywnych.

Zobacz więcej