#Budownictwo

Lądowiska dla samolotów i helikopterów

Bez względu na wielkość lądowiska dla helikopterów lub samolotów utwardzona nawierzchnia ułatwia poruszanie się pojazdami i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Poznaj sprawdzone produkty do budowy lądowisk dla obiektów lotniczych wykonane przez polskiego producenta.

W jaki sposób zaplanować budowę lądowiska dla helikopterów?

Tereny przeznaczone do lądowania helikopterów i małych samolotów to obszary, które wymagają spełnienia specjalnych wymogów. Z pewnością w takich inwestycjach ważne jest wyrównanie terenu i utwardzenie go. Po dopełnieniu formalności związanych z pozwoleniem urzędowym na realizację inwestycji oraz wykonaniu projektu technicznego można zabrać się do przygotowywania obiektu.

Oczywiście większość decyzji zapada już na etapie projektu. Rodzaj nawierzchni w takich przypadkach określa się dokładnie przed otrzymaniem pozwolenia. A możliwości jest dużo. Można zastosować powszechnie znane płyty betonowe. Jednak dziś już wiemy, że dużo lepsze pod względem korzyści dla środowiska oraz łatwiejsze w montażu będą nowoczesne konstrukcje w postaci ekokrat.

Jakie cechy mają ekologiczne nawierzchnie do lądowania małych statków powietrznych?

Największą zaletą ekokrat, które powstają w fabrykach Natan Plastu, jest to, że zostały one uznane w stu procentach za nawierzchnie przepuszczające wodę. Oznacza to, że po montażu, deszczówka może swobodnie wsiąkać w grunt, co pozytywnie wpływa na wysokość wód gruntowych w okresie letnim, gdy często występują susze. Ponadto ekokraty chronią przed lokalnymi podtopieniami, ponieważ nawet przy intensywnych opadach, grunt może przyswoić więcej wody.

Takie cechy są szczególnie ważne zwłaszcza przy wielkopowierzchniowych inwestycjach. Stosując ekokraty usypane kruszywem lub ziemią z trawą, działamy na korzyść naturalnego środowiska.

Sprawdź, co wyróżnia Natan Plast i zamów produkty do budowy lądowiska dla helikopterów

W przypadku produkcji Natan Plastu warto wiedzieć, że każdy element naszej oferty został stworzony w ramach recyklingu. Oznacza to, że do produkcji naszych ekokrat, ekobordów i kotw stosujemy wyłącznie odpady po konsumenckie. W ten sposób zmniejszamy górę śmieci na naszej planecie. Taka decyzja została podjęta świadomie i nie jest sumą bliżej nieokreślonych przypadków. Zarówno w życiu firmy, jak i w działaniach prywatnych staramy się chronić naturalne zasoby planety, by mogła ona służyć kolejnym pokoleniom.

Zobacz polecane produkty dla budowy lotniska

Strefa architekta

Tu można pobrać konieczne pliki do projektowania, ułatwiające przygotowanie dokumentacji technicznej.

Zobacz także pozostałe zastosowania produktów w budownictwie

#Budownictwo

Drogi pożarowe w budownictwie mieszkaniowym

Z czego zbudować drogę dojazdową do domu lub firmy? Z jakich materiałów zbudować drogę pożarową? Poznaj ekokraty, które skutecznie utwardzają powierzchnię i nie blokują przepuszczania wód opadowych do gruntu. Oto zalety skutecznych rozwiązań od polskiego producenta, który stawia na recykling.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Parkingi i miejsca postojowe

Jak stworzyć przyjazny ludziom i naturze parking? Poznaj produkty do budowy parkingów i miejsc postojowych

Zobacz więcej

#Budownictwo

Pobocza dróg, nasypy i skarpy kolejowe

Zainwestuj w proekologiczne rozwiązania. Skorzystaj z produktów do budowy pobocza dróg, nasypów i skarp w Natan Plast.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Tymczasowe drogi i place budowy

Jak zbudować solidną drogę tymczasową? Z Natan Plast to proste! Poznaj produkty do budowy dróg i placów budowy.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Drogi dojazdowe i wewnętrzne place manewrowe

Budujesz drogi wewnętrzne, place manewrowe lub składowe? Poznaj zalety nawierzchni przepuszczalnych w postaci ekokrat

Zobacz więcej

#Budownictwo

Lądowiska dla samolotów i helikopterów

Poznaj produkty do budowy lądowisk dla helikopterów i samolotów.

Zobacz więcej

#Budownictwo

Zielone dachy

Sprawdź, z czego zbudować można zielony dach. Poznaj materiały do budowy zielonych dachów ekstensywnych.

Zobacz więcej